Co kupić w Czechach?

Wybierając się na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów, nie zapomnijmy o sprawunkach, zwłaszcza drobnych podarkach dla rodziny czy przyjaciół. Wiele produktów czeskich jest niedostępnych w Polsce. Zatem co kupić w Czechach, by zasmakować czeskiej kuchni?

Każdy z pewnością zna czeskie słodycze, takie jak czekolada gęsto nadziewana bakaliami i kandyzowanymi owocami, czekoladowe drażetki w cukrowej polewie o wielu kolorach. Tym, co kupić w Czechach trzeba na miejscu jest bardzo słodkie ciasto przekładane orzechowym kremem o miodowym posmaku.

Jeśli chodzi o wybór serów, to nasi południowi sąsiedzi nie pozostają w tyle za Francją. Znajdziemy tu sery o rozmaitej konsystencji i smaku: kruchy, biały ser, idealny do sałatki szopskiej ze świeżymi warzywami, pleśniowy odpowiednik camemberta, idealny na grilla, dojrzewający twarożek, regionalny wyrób z okolic Ołomuńca oraz miękki ser dobry jako przekąska do piwa. Ser to bez dwóch zdań to, co kupić w Czechach trzeba koniecznie.

Czesi pochwalić się mogą również oryginalnym wyrobem mięsnym – serdelkami nadziewanymi słoniną. Kupić je można również w aromatycznej octowej zalewie.

W tradycyjnie przyprawionym occie kupimy w Czechach również ogórki, przypominające nieco ogórki konserwowe. Jeśli nam posmakują, to ocet z przyprawami do własnych przetworów będzie tym, co kupić w Czechach będzie nam musiał każdy odwiedzający ten kraj znajomy.

Oprócz octu do listy produktów „co kupić w Czechach” trzeba dopisać ketchup i sos tatarski. Czeskie odpowiedniki różnią się smakiem od polskich i idealnie podkreślają smak smażonego sera.

http://www.kosmetomania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here