Bardzo rzadko w naszych domach salon jest pomieszczeniem tylko o jednej funkcji. W większości służy on wszystkim domownikom: w salonie oglądamy telewizję, spotykamy się z rodziną przy obiedzie lub kolacji, urządzamy przyjęcia. Urządzając salon musimy więc postawić na kolory, które będą sprzyjać każdemu rodzajowi naszej aktywności, ale też przypadną do gustu wszystkim domownikom.

Pomysł na szary salon

Szary kolor jest niezwykle elegancki. Do tego ma on bardzo wiele odcieni, z których każdy jest trendy. Sprawdza się nie tylko w minimalistycznym salonie, ale także w salonie urządzonym w innym stylu. Dzięki niemu salon nabiera stylowego wyglądu. Odcienie szarości stanowią doskonałe tło dla dodatków o intensywnej barwie. Spróbujmy połączyć go z dodatkami o intensywnej barwie.

Biały salon

Biel oraz kość słoniowa i écru są kolorami neutralnymi, a więc uniwersalnymi. Sprawdzają się nie tylko w salonie urządzony w stylu prowansalskim, czy skandynawskim, ale także w salonie w stylu minimalistycznym, klasycznym i oczywiście w stylu industrialnym. Warto kolory te ożywić dodatkami w bardziej wyrazistych kolorach. Dla salonu urządzonego w stylu industrialnym dobry duet to biel i czerń. Kolorowe dodatki na przykład w łowickie kwiaty ocieplą salon w stylu skandynawskim. Do tego w stylu prowansalskim lepsze będą dodatki z motywem lawendy. Mogą to być nie tylko ceramiczne wazoniki i tace, ale także poduszki i narzuty w lawendowym kolorze.

Kolory, które są modne

Urządzając salon, możemy postawić na kolory, które proponują nam projektanci wnętrz. Pamiętajmy jednak, że trendy mody za rok będą już mogły być nieaktualne. Jeśli więc znów za nimi zechcemy podążyć, będziemy musieli zmieniać aranżację. Ale skupmy się na razie na kolorach, które są modne w roku 2017. Są to przede wszystkim kolory Ziemi. Wśród nich pierwsze miejsce zajmuje greenery. To kolor zielony, do którego dodano niewielką ilość żółci. Do modnych odcieni zieleni należy także mięta (jest trendy kolejny sezon) oraz odcień szmaragdowy. Podążając za trendami w wybranym odcieniu zieleni malujemy tylko jedną ścianę. Wśród kolorów Ziemi nie mogło zabraknąć także hazelnut. Odcień, który ma miąższ orzecha laskowego jest neutralny, spokojny i bardzo ciepły. Jest uniwersalny, będzie pasował zarówno do salony w stylu klasycznym, jak i vintage.

Urządzając salon możemy skorzystać z trików stosowanych przez dekoratorów wnętrz. Dzięki temu optycznie powiększymy mały salon (wystarczy wybrać farbę w jasnym kolorze), czy sprawimy, że bardzo wysoki pokój wyda się niższy. Więcej ciekawych aranżacji salonu znajdziemy na Tikkurila.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here