Producenci farb oferują nam dzisiaj farby ścienne w bardzo bogatej gamie kolorystycznej. Dzięki temu możemy eksperymentować z barwami.

Oranż

Styl wnętrza wyznaczają meble i dodatki. Ale o tym, czy wnętrze jest przytulne decydują kolory. Do niedawna panowała moda na wnętrza w kolorze białym. Teraz jednak coraz śmielej wkraczają intensywne kolory. Oranż to kolor, który idealnie sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu vintage. Z pomarańczową barwą świetnie będą wyglądały dodatki w kolorze stali lub białym. Nie tylko rozjaśnią one wnętrze, ale także uporządkują je i trochę „ostudzą”. Aby mieć wnętrze w gorącym, pełnym energii kolorze nie musimy malować wszystkich ścian na pomarańczowo.

Pastelowy styl skandynawski

Funkcjonalność, prostota i naturalność to cechy, które sprawiły, że styl scandi jest popularny w wielu krajach świata. Wnętrza w scandi są lekkie, jasne i bardzo proste. Wielu osobom może jednak wydawać się zbyt mocno rozbielony i monotonny, mogą więc sięgnąć po dodatki w mocnych odcieniach: turkusowe, soczystozielone, różowe. Dzięki takim dodatkom cała aranżacja będzie miała więcej energii.

Barwy z natury

Najmodniejsza jest zieleń. Hitem wnętrzarskim jest zieleń połączona z białymi dodatkami. Czerpiąc wzory z natury możemy postawić także na czerwień. Ten kolor idealnie pasuje do kuchni. Do kuchni w takim kolorze pasują zarówno dodatki w stylu retro, jak i nowoczesnym lub orientalnym. Do ścian pomalowanych na czerwono pasować będą także jasne meble. Kolejnym kolorem po, który warto sięgnąć inspirując się naturą jest niebieski. To kolor szczególnie pasujący do łazienki. Doskonale wygląda połączony z białymi dodatkami. Możemy łączyć go także z rubinową czerwienią, czy szarością.

Co mogą kolory?

Wybierając kolory do swojego mieszkania warto pamiętać, że mają one magiczną moc. Jasne i chłodne barwy optycznie powiększają pomieszczenie zwłaszcza, jeśli postawimy na farby i dodatki z lekkim połyskiem. W tej roli dobrze sprawdzą się: limonka, biel przełamana cytryną, odcienie piasku. Sufit, który będzie trochę jaśniejszy od ścian sprawi, że niskie pomieszczenie wyda się wyższe i bardziej przestronne. W tej roli sprawdzi się biel i jasny błękit. Kolory intensywne optycznie zmniejszają pomieszczenie. W tej roli dobrze sprawdzą się: ciemnozielony, bordowy, granatowy. W dobry nastrój wprowadzą nas: pomarańczowy, czerwony, żółty. Spokój i harmonię wprowadzą: jasne szarości, biel, głęboki odcień zieleni.

Do wnętrza wybieramy maksymalnie 3 kolory: dominujący, przełamujący tło i dopełniający. Po więcej inspiracji do malowania ścian zapraszamy na Beckers.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here