Marka Geox jest rozpoznawalna i ceniona na całym świecie. Tworzy wyjątkowe obuwie, zarówno eleganckie oraz casualowe, jak i sportowe czy outdoroowe. Jak powstała firma i na czym opiera się jej sukces? Za chwilę poznasz sekrety butów Geox!

Geox – jaka to firma?

Geox to renomowana, włoska marka, która powstała już w latach 90. XX wieku. Jej twórcą jest Mario Moretti Polegato, który, zanim stworzył obuwnicze imperium, trudnił się produkcją wina. Opatentowane przez niego obuwie było odpowiedzią na jego własne potrzeby.

Polegato był miłośnikiem joggingu i na własnej skórze doświadczał, czym kończy się bieganie w nieprzewiewnych, nieoddychających butach. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia odparzeń i otarć skóry, mężczyzna wyciął w swoich butach otwory, aby wpuścić do ich wnętrza trochę powietrza. To dało początek innowacyjnej technologii produkcji butów (o czym więcej już za chwilę). Ponieważ na początku kariery Włocha inne firmy obuwnicze nie chciały wykorzystać jego patentu, postanowił sam zająć się produkcją butów.

Dzisiaj firma Goex produkuje nie tylko buty sportowe. W kolekcjach marki możesz znaleźć obuwie na każdą porę roku – zarówno buty outdoroowe (trekkingowe) czy buty do biegania, jak i obuwie codzienne oraz eleganckie. Goex tworzy dla kobiet, mężczyzn, nastolatków i dzieci.

Czym wyróżniają się buty Geox?

Nazwa Geox to połączenia słowa geo, oznaczającego ziemię, z literą X, symbolizującą najnowsze technologie. O tym, z jak zaawansowanym technicznie obuwiem masz do czynienia, świadczy ilość chroniących je patentów – ponad 40!

Obuwie Geox zasłynęło dzięki nowoczesnej, innowacyjnej podeszwie. Została ona wyposażona w membranę z mikroporami, która jednocześnie nie przepuszcza do wnętrza buta wilgoci, a także pozwala stopom oddychać i odprowadza na zewnątrz wytworzone cząsteczki pary wodnej. Dzięki temu wewnątrz butów utrzymuje się idealna temperatura, a stopy nie są narażone na odparzenia czy otarcia.

Do produkcji obuwia wykorzystuje się też inne technologie i wysokiej jakości materiały, które sprawiają, że buty są wodoodporne. Dlatego na pytanie: „Czy buty Geox przemakają?”, z całą pewnością można odpowiedzieć, że nie!

Tym, co wyróżnia kolekcje marki Geox, jest także nietuzinkowe wzornictwo. Projekty odpowiadają na najnowsze trendy, zachowując przy tym wyjątkowy design. Marka jest rozpoznawalna na całym świecie i cieszy się niesłabnącą popularnością. Geox to synonim komfortu, jakości, trwałości i oryginalnego wyglądu.

Geox – gdzie kupić

Buty Geox można znaleźć w stacjonarnych sklepach, jednak największy wybór zdecydowanie oferują sklepy internetowe. Aby mieć pewność, że kupujesz oryginalny produkt, skorzystaj z oferty sprawdzonego dostawcy, np. sklepuhttps://www.spartoo.pl/Geox-b40.php

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here