Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu dobrej kondycji zdrowia, oraz skutecznej ochronie przed anemią i chorobami serca – spożywaj codziennie borówki!
Borówka amerykańska została uznana za jedno z największych naturalnych źródeł antyutleniaczy przewyższając pod tym względem chociażby owoce cytrusowe, i zdecydowanie należy do jednych z najbardziej wartościowych owoców.
Co to dokładnie są antyutleniacze i dlaczego są tak istotne?
Ze względu na fakt, iż dany owoc jest tak bogaty w przeciwutleniacze, niesamowicie skutecznie niszczy wolne rodniki, które są odpowiedzialne między innymi za miażdżycę, przedwczesne starzenie się organizmu oraz rozmaite nowotwory. Warto więc do codziennej diety dodać te wyjątkowo smaczne owoce, zwłaszcza, kiedy są one w pełni sezonu. Będą one wtedy nie tylko w najtańszej cenie, ale również najbardziej smaczne i słodkie.
Borówka stanowi doskonałe źródło błonnika, dzięki któremu możemy cieszyć się bezbolesną i bezproblemową eliminacją pokarmu. Posiada mnóstwo żelaza, a więc skutecznie zapobiega anemii. Inne ważne pierwiastki, które znajdziemy w składzie owocu to selen, mangan, cynk czy też miedź.
Ich niewątpliwe korzystne właściwości były wykorzystywane już w dawnych czasach, zwłaszcza przy chorobach ze strony przewodu pokarmowego. Obecnie świetnie służą na poprawę wzroku, ze względu na dużą zawartość antycyjanów. Co więcej, borówka zamrożona nie utraci swoich bezcennych właściwości, dlatego jej wartością odżywczą możemy się cieszyć nawet zimą!

http://www.dbamourode.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here