ojciec i dziecko
fot. pexels.com

Bycie tatą to ogromna odpowiedzialność. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na różnych etapach ojcostwa – od momentu, gdy twoja partnerka jest w ciąży do czasu, gdy dziecko jest na świecie i się rozwija!

Zobacz też: http://jegoego.pl/pierwszy-raz-w-roli-ojca-sprawdz-o-czym-musisz-pamietac/

Gdy dziecko jest jeszcze w brzuchu mamy

Tatą zostaje się od momentu, gdy dziecko jest jeszcze pod sercem mamy, a nie gdy przychodzi na świat. W czasie ciąży rolą mężczyzny jest ofiarowanie jak największego wsparcia swojej partnerce. To niezwykle cenna rzecz, jaką może podarować tata dziecka jego mamie. Ważne jest, aby para wspólnie spędzała czas, rozmawiała z dzieckiem, głaskała brzuch. To wszystko zbliża i tworzy niezwykłą relację, zarówno dla kobiety, mężczyzny, jak i dziecka. Dziewięć miesięcy ciąży może być wymagająca dla pary, ale warto wtedy skupić się na dobru dziecka.

Gdy dziecko się narodzi

Jest wiele rzeczy, które można wymieniać w nieskończoność i dotyczą one tego, co tata może podarować dziecku, ale każda z nich odnosi się do czasu. Tak – czas jest tym najważniejszym darem, jakie można podarować dziecku. Warto o tym pamiętać i nawet wtedy, gdy dziecko jest jeszcze nieświadome otaczającej je rzeczywistości, poświęcać mu jak najwięcej czasu. Dzięki temu będzie mogło czuć się bezpiecznie.

Ważne jest to, aby pamiętać, że maluchy uczą się przez naśladowanie. Jako tata, jesteś dla swojego dziecka ogromnym autorytetem, wzorem do naśladowania, bohaterem. Pamiętaj o tym zawsze i postępuj tak, aby stanowić dla dziecka przykład. Ta zasada jest szczególnie ważna, gdy chcesz nauczyć czegoś swojego malucha. Będzie mu łatwiej przyswoić pewne nawyki, jakie chcesz mu przekazać, jeśli zobaczy je u ciebie.

Istotne jest to, aby nie zgrywać niezniszczalnego bohatera. Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, odpoczynku, pobycia samemu ze sobą. Ciebie takie momenty również mogą spotkać. Jeśli więc czujesz, że jesteś przemęczony lub zdenerwowany, to nie przelewaj tych złych emocji na malucha czy jego mamę. Zorganizuj sobie chwilę samotności, aby ochłonąć z negatywnych emocji i na spokojnie wróć do malucha.

Przeczytaj też: http://www.cristals.pl/slub-koscielny-jak-sie-przygotowac-i-o-czym-pamietac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here