Balsam do brody - najważniejszy kosmetyk dla brodaczy

Głównym zadaniem balsamu do brody jest nie tylko poprawienie wyglądu zarostu, ale również poprawienie samego komfortu brodacza. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić porządny balsam, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie kosmetyki do brody warto postawić.

Jakie są rodzaje balsamów do brody?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się emulsja, czyli płynny balsam. Podstawowym zadaniem tego kosmetyku jest odpowiednie nawilżenie brody. Emulsje posiadają płynną, ale nietłustą konsystencję, dzięki czemu nie ma ryzyka pojawienia się na brodzie nieprzyjemnych dla oka śladów. Sporą zaletą płynnych balsamów jest to, że doskonale nawilżają one nie tylko zarost, ale również skórę, dzięki czemu można pozbyć się problemu ze swędzeniem.

Na półkach sklepowych można znaleźć również kremowe kosmetyki do brody, które mają szerokie grono zadowolonych użytkowników. Kremowy balsam doskonale nawilża i odżywia grzywy. Produkt ten jest niesłychanie przydatny również przy ujarzmieniu opornego zarostu. Kosmetyki do brody tego typu oparte są zazwyczaj na maśle kakaowych albo wosku pszczelim.

Na samym końcu warto wspomnieć o balsamach o woskowej konsystencji. Kosmetyki tego typu stosowane są przede wszystkim przez doświadczonych brodaczy. Balsamy o woskowej konsystencji wyróżniają się mocnym chwytem, dlatego też są w stanie poradzić sobie nawet z bardzo niewdzięcznym zarostem. Pszczeli wosk nie tylko odżywia, ale również nawilża zarost.

Jakie składniki powinien zawierać dobry balsam?

Jak wspomniano powyżej dobry balsam do brody powinien posiadać wosk pszczeli, który pozwala zbudować płaszcz lipidowy. Preparat ten wygładza i regeneruje grzywę, dlatego też warto postawić na kosmetyki, które mają go w swoim składzie.

Dobry balsam powinien posiadać również masło Shea, dzięki któremu możliwe jest utrzymanie grzywy w ryzach. Masło skutecznie łagodzi podrażnienia i doskonale chroni zarost przed niebezpiecznym promieniowaniem słonecznym i wiatrem.

Warto rozglądać się również za balsamami, które w swoim składzie zawierają olej z pestek moreli, olej kokosowy albo olej arganowy. Są to doskonałe nawilżacze, które dodatkowo mogą pochwalić się właściwościami antybakteryjnymi.

Kosmetyki do brody znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here