Bajki Disneya – bawią, uczą i inspirują

Dzisiaj już niewielu rodziców czyta swoim dzieciom bajki na dobranoc. W wielu domach dzieci bajki oglądają w telewizji, co jest efektem zmian, jakie nastąpiły w postępie technologicznym. Nic tak jednak nie pobudza wyobraźni dziecka i nie pielęgnuje więzi rodzica z dzieckiem, jak wspólne czytanie książek. Wśród tych, które przyciągają nie tylko najmłodszych, ale też dorosłych, są bajki Disneya.

Nie trzeba nikomu przedstawiać Króla Lwa, 101 Dalmatyńczyków, Królewny Śnieżki czy też Toy Story. Tych bohaterów znają wszyscy z kultowych bajek Disneya. To prawdziwe ikony popkultury, które towarzyszą nam od wielu lat, dlatego rodzice obdarzają je tak dużym zaufaniem i wybierają bajki z ich udziałem dla swoich dzieci. Wspólne oglądanie ich na ekranie to na pewno bardzo przyjemna forma spędzania czasu. Może jednak warto jest wybrać się w niezwykłą podróż wyobraźni, jaką proponuje całej rodzinie Złota Kolekcja Bajek Disneya?

Co może Was w nich zauroczyć?

W 1928 roku Myszka Miki nie pozwoliło przyćmić swojej popularności innym bohaterom bajek. Walt Disney osiągnął ogromny sukces, projektując postać, którą pokochali młodsi i starsi. Podążając w tym kierunku, powstawały kolejne bajki, jak Śpiąca Królewna, Król Lew, Mała Syrenka czy Robin Hood, każda osiągała podobnie duży sukces.

Bajki Walt Disney są wyjątkowe przede wszystkim dlatego, że niezależnie od wieku każdy znajdzie w nich coś dla siebie – ważne przesłanie, naukę i wskazówkę. Rodzice mogą wspólnie z dziećmi odbywać niesamowite podróże do świata bajek, gdzie maluch rozśmieszany jest zabawnymi dialogami, a rodzice odnajdują w nich społeczne przesłanie. Bajki Walt Disney są ponadczasowe, to dzięki temu nigdy nie zostaną zapomniane i tak chętnie wszyscy do nich wracają.

Bajki Walt Disney zawsze kończą się szczęśliwie, są to pozytywne historie bohaterów, którzy przeżywają niezwykłe przygody, nierzadko muszą stoczyć walkę ze złem, ale zawsze zwycięża dobro. To, co urzeka w tych bajkach, to łagodny wydźwięk relacji dwóch skrajnych idei – dobra i zła. Skontrastowane postaci są wyraźnymi ich reprezentantami, w związku z czym dziecko uczy się rozróżniać to, co dobre, od tego, co złe.

Od słuchania do samodzielnego czytania

Dzieci czytają coraz mniej chętnie. Aby przywrócić książkom tę samą jakość co kilkanaście lat temu, stworzono unikalną Złotą Kolekcję Bajek Disneya. To książki w pięknej oprawie z kolorowymi obrazkami i spójną szatą graficzną. Zadbano o to, aby każda z bajek była nową inspirującą przygodą, prezentującą pozytywne wzorce postępowania i ważne w życiu każdego człowieka wartości, jak miłość, przyjaźń, tolerancja i wzajemna pomoc. Historie budują pozytywny stosunek do otaczającego świata, ale też wzmacniają wiarę w siebie i swoje możliwości. Złota Kolekcja Bajek Disneya to przepięknie ilustrowane książki z tekstem napisanym prostym językiem, zrozumiałym dla najmłodszych dzieci. Świetnie sprawdzą się jako książki na dobranoc bądź wspólne sobotnie popołudnie.

Złota Kolekcja Bajek Disneya przeznaczona jest nie tylko do czytania dzieciom, ale też do samodzielnego czytania przez najmłodszych. Czcionka została specjalnie dobrana dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Dzieci poprzez samodzielne czytanie poznają nowe słowa, rozwija się ich wyobraźnia. Ponadto czytanie bajek, które z punktu widzenia dziecka są ciekawe, to dodatkowa motywacja do podejmowania kolejnych prób nauki czytania.

Złota Kolekcja Bajek Disneya to niezwykła podróż do świata, w którym mieszkają wspaniali bohaterowie, od których każdy z nas może się czegoś wartościowego nauczyć. Książki możesz kupić m.in. na stronie Kiosk Ruch. – estetycznie oprawione będą fantastycznie prezentowały się na półce w pokoju Twojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here