Atrakcje na Filipinach

Filipiny położone są w południowo-wschodniej Azji na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Kraj składa się z kilku tysięcy wysepek. Co koniecznie trzeba zobaczyć na Filipinach?
Przede wszystkim piękne zwierzęta i przyrodę. Tarsier, inaczej wyrak, to zwierzątko niedużych rozmiarów o wielkich, wyłupiastych oczach. Może być Wam znane z bajek. Zobaczyć go można na niektórych wyspach indonezyjskich, a także na jednej filipińskiej – na wyspie Bohol. Z pewnością wszyscy ucieszą się ze spotkania z Tarsierem, zwłaszcza dzieci.
Filipiny – wakacje na nich zaoferują nam jeszcze nieduże, urokliwe wysepki. Wysepka Pamilacan to miejsce wręcz niebieskie, jasne i błogie. Chatki mieszkalne znajdują się ledwie kilka metrów od plaży, wokół plaża z białym piaskiem, turkusowa woda. Istny raj, gdzie nie dociera zbyt wielu turystów. Domek można wynająć u mieszkających tam rodzin. Często zapewniają one także jedzenie. Nie ma tam jednak prądu oraz bieżącej wody, a jednak widoki sprawiają, że miejsce wręcz hipnotyzuje.
Kolejnym godnym polecenia miejscem jest wioska Buscalan. Znajduje się na zboczu góry. Można do niej dotrzeć wędrując szlakiem pomiędzy polami ryżowymi. Znajduje się tam 100 domów, gdzie mieszkają rodziny oraz zwierzęta. Nie znajdziemy tam wielu wygód, jednak piękne widoki i ciekawe postaci. Wioska stała się popularna wśród turystów dzięki 100-letniej Fang-od. Za pomocą dwóch pałeczek bambusowych, czarnej mazi oraz igły tworzy ona istne dzieła sztuki – etniczne tatuaże. Właśnie wizyta u Fang-od jest największą atrakcją dla wszystkich turystów.
W Sagadzie znajdziemy wiszące trumny. Wiele osób decyduje się na przyjazd do tego miejsca właśnie ze względu na trumny. Brzmi dziwnie, jednak to fascynująca sprawa. Są one zawieszone między skałami. Istnieje jeszcze możliwość odwiedzenia pobliskich jaskiń oraz sprawdzenia jak wygląda wnętrze ziemi.
Czym byłby wyjazd na Filipiny bez nurkowania? Istnieje wiele pięknych miejsca, gdzie możemy zobaczyć niezwykłe rzeczy. Najbardziej polecanym miejscem jest rejon wyspy Busuanga. Możemy tam na własne oczy zobaczyć wraki japońskich statków, pochodzących z okresu II Wojny Światowej. Także na Filipinach zobaczymy prawdziwe żółwie morskie! Najbardziej polecanym ku temu miejscem jest Apo Island. Przede wszystkim do gustu przypadnie nam widok barwnych raf koralowych, kolorowych rybek, a także czysta, przejrzysta woda.
Jeśli potrzebujemy przede wszystkim odpoczynku, to powinniśmy zobaczyć wioskę Port Barton. Nadmorska wioska na wyspie Palawan szczyci się sporą ilością restauracyjek, urokliwą plażą. Ilość zapierających dech w piersiach widoków także sprawi, że wakacje będą niezapomniane.
Filipiny to miejsce, gdzie najlepsza pogoda panuje od stycznia do maja. Zdecydowanie ten okres jest najbardziej polecany na wyjazd. Wakacje na Filipinach sprawdzą się zwłaszcza dla osób, które liczą na świetną zabawę podczas sportów wodnych, chcą odwiedzić piękne plaże oraz są miłośnikami przyrody. W tym kierunku zdecydowanie mamy zapewnioną piękną pogodę.

http://www.czas-wakacji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here