Alkomat z atestem

Alkomat powinien być obowiązkowym urządzeniem w przypadku kierowców, którym zdarza się wieczorem wypić kilka piw lub drinków. Kierowanie pod wpływem alkoholu może być tragiczne w skutkach nie tylko dla samego kierowcy, ale także innych osób poruszających się po drodze. Jak wybrać alkomat?

Alkomaty elektrochemiczne – wysoka jakość w przystępnej cenie

Jednymi z popularniejszych alkomatów są alkomaty elektrochemiczne. Oczywiście podczas zakupu należy wybrać tylko i wyłącznie alkomat z atestem. Alkomaty dostępne są w wielu sklepach.

Ceny alkomatów elektrochemicznych z atestem wynoszą kilkaset złotych. Końcowa cena zależna jest przede wszystkim od producenta oraz danego modelu. Można wybrać urządzenia do użytku domowego lub do zastosowań w pracy.

Na co zwrócić uwagę wybierając alkomat?

Jak już zostało wspomniane, musimy wybrać Alkomat z atestem. Tylko takie urządzenie będzie dawać miarodajny wynik. Warto wybrać alkomaty elektrochemiczne, które charakteryzują się dużą żywotnością. Posiadają one wbudowany sensor, który jest bardzo czuły.

Dodatkową zaletą alkomatów elektrochemicznych jest fakt, że nie są one podatne na inne czynniki, takie jak na przykład dym papierosa. Alkomaty te nie muszą być także tak często kalibrowane, jak inne modele.

Kalibracja alkomatu

Profesjonalny alkomat z atestem musi być kalibrowany według zaleceń producenta. Jeśli urządzenie nie zostanie skonfigurowane, to wyniki badania nie będą wiarygodne.

Najczęściej urządzenie powinno się kalibrować mniej więcej co rok lub po około 500 pomiarach. W przypadku profesjonalnych alkomatów kalibracja odbywa się znacznie rzadziej.

Jak odpowiednio przeprowadzić badanie alkomatem?

Wiele osób miało do czynienia z alkomatem podczas kontroli drogowej. Badanie polega na dmuchaniu w ustnik przez kilka sekund. Należy jednak zastosować się do kilku zasad przed użyciem alkomatu w domu.

Przede wszystkim badanie nie może zostać przeprowadzone zaraz po spożyciu alkoholu, paleniu papierosów lub posiłku. Powinniśmy odczekać przynajmniej 30 minut, aby nie uszkodzić sensora w alkomacie. Dodatkowo urządzenie powinno być przechowywane w temperaturze pokojowej, a więc lepiej nie zostawiać alkomatu w aucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here