Aktywny tryb życia a ubezpieczenie zdrowia

Nie każdy jest domatorem, który lubi spokojny tryb życia. Wielu Polaków w dniach wolnych od pracy poświęca się uprawianiu sportu czy aktywności za miastem. Każdy taki wyjazd czy zajmowanie się sportem na poważnie może powodować różnego rodzaju kontuzje. Aktywny tryb życia a ubezpieczenie zdrowia – warto wiedzieć, że posiadanie dodatkowego ubezpieczenia może znacznie ułatwić życie, szczególnie jeśli różnego rodzaju aktywności wcale nie są nam obce.

Dobre ubezpieczenie zdrowotne


Obecnie na rynku jest bardzo wiele firm, które oferują dobre zdrowotne ubezpieczenie. Warto jednak wiedzieć, na jakie aspekty zwracać uwagę, podpisując umowę z wybraną firmą ubezpieczeniową. Aktywny tryb życia a ubezpieczenie zdrowia – wbrew pozorom, nawet okazjonalne uprawianie kontuzyjnego sportu sprawia, że powinniśmy na poważnie pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Nie jest to duży wydatek, czasem kilkadziesiąt złotych, a niesie ze sobą bezpieczeństwo i ochronę.

Na co zwracać uwagę, kupując ubezpieczenie zdrowotne?


Dobre zdrowotne ubezpieczenie różni się w ofercie firm nie tylko samą ceną, ale także swoim zakresem. Dobór polisy zawsze powinien opierać się na podstawie tego, jaki zakres ochrony wymagamy. Inny będą potrzebowały osoby poszukujące dodatkowej opieki lekarzy internistów czy specjalistów, a jeszcze inne osoby, które często wyjeżdżają lub uprawiają ekstremalne, kontuzyjne sporty. Zakres poszczególnych pakietów warto sprawdzać bezpośrednio u ubezpieczycieli – przykładem mogą być ubezpieczenia zdrowotne na nn.pl, gdzie można łatwo sprawdzić zakres ochrony. Ważne jest zwracanie uwagi na wysokość polisy, tego czy obejmuje ona jedynie leczenie, czy może również transport, hospitalizację, koszty rehabilitacji. Trzeba liczyć się jednak z tym, że im tańszą polisę wybierzemy, tym niższy będzie zakres jej ubezpieczenia. Warto także zwracać uwagę na okres karencji, czyli czas, w którym po zawarciu ubezpieczenia polisa jeszcze nie obowiązuje. Może się bowiem zdarzyć, że złamiemy nogę na drugi dzień po zawarciu polisy, a zacznie ona obowiązywać dopiero po 7 dniach i nie będzie nam się należało żadne odszkodowanie.

Gdzie wykupić ubezpieczenie zdrowotne?


Firm ubezpieczeniowych na rynku jest ogrom – każda ma inną ofertę i promocje dla klientów. Sporą popularnością cieszą się ubezpieczenia zdrowotne na nn.pl, które proponują ciekawy zakres ubezpieczeń mających na celu ochronę zdrowia. Obejmują one zarówno sytuacje, z którymi możemy zetknąć się na co dzień, jak i podczas wyjazdów wypoczynkowych lub takich, podczas których uprawiamy sport. Dobre zdrowotne ubezpieczenia obecnie możemy wykupić zarówno w placówce ubezpieczyciela, jak i wygodnie przez Internet. Czy warto posiadać ubezpieczenie zdrowotne? Z pewnością tak, szczególnie jeśli aktywny tryb życia nie jest nam obcy i nie mamy zamiaru w najbliższym czasie tego zmieniać. W końcu podstawowe warianty zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, nie jest to więc wydatek, na który nie możemy sobie pozwolić, a jak mówi stare przysłowie – lepiej dmuchać na zimne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here