Gorsety są z nami już od XIV wieku! Kobiety zwykły nosić je jako element odzieży wierzchniej. Miały one nadawać ciału pożądany kształt klepsydry oraz usztywniać tułów, prostując postawę. Z biegiem czasu panie zaczęły nosić gorset jako część bielizny, gwarantujący seksowny wygląd i piękną talię. Ale czy wiesz, że noszenie gorsetu ma wiele zalet zdrowotnych? Gorsety damskie oferowane przez sklep internetowy Tiffanie charakteryzują się komfortem noszenia oraz niepowtarzalnym wzornictwem i wysokiej jakości wykończeniem. Sprawdź, jakie jeszcze zalety niesie za sobą noszenie gorsetu.

Kształtują talię

Najbardziej znaną zaletą gorsetu jest to, że są on jedynym elementem garderoby, który skutecznie modeluje sylwetkę, widocznie kształtując wcięcie w talii. Należy pamiętać jednak, że aby osiągnąć wymarzony kształt sylwetki, gorset powinien mieć metalowe fiszbiny. Działają one podobnie jak aparaty ortodontyczne – współpracują z ciałem, aby uzyskać pożądany efekt.

Korygują postawę

Wada postawy zaczyna się jako zły nawyk, ale może prowadzić do bólu pleców, migren, skurczów żołądka i innych dolegliwości. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi z powodu złej postawy, co wynika z siedzącego trybu życia. Nie ma co się oszukiwać – większość czasu spędzamy w trybie siedzącym, najczęściej przed komputerem lub przygarbieni nad telefonem. Gorset nie tylko ukształtuje sylwetkę, ale także zniweluje wadę postawy, zmuszając do siedzenia przy biurku prosto. Z biegiem czasu ciało przyzwyczai się do właściwej pozycji.

Zmniejszają talię

Trening talii zmniejsza jej naturalny obwód talii, chociaż wyniki będą się różnić w zależności od osoby. „Zasada dwójki” jest dobrym punktem wyjścia dla początkujących. Oznacza to, że noszenie gorsetu przez dwie godziny dziennie przez dwa tygodnie doprowadzi do zmniejszenia talii o maksymalnie dwa cale (1 cal = 2,54 cm).

Pomagają uniknąć urazów kręgosłupa

Wbrew powszechnej opinii, gorsety nie są niewygodne, choć ograniczają Twoją mobilność. Dają szczególne wsparcie osobom, którym często dolegają powszechne urazy kręgosłupa. Podczas noszenia gorsetu, cały tułów jest unieruchomiony, stabilizując przy tym odcinek lędźwiowo-krzyżowy.

Wzmacniają mięśnie brzucha i pleców

Kiedy po raz pierwszy zaczniesz nosić gorset, zauważysz z pewnością, że mięśnie brzucha i pleców mogą stać się trochę obolałe. Nie ma w tym nic złego. Twoje ciało przyzwyczaja się do siedzenia i stania w innej (poprawnej!) pozycji. 

Łagodzą bóle pleców

Ból pleców najczęściej występuje w jego dolnej części – w odcinku lędźwiowym. Gorsety zapewniają komfortowe i skutecznie wsparcie dla tego odcinka, dzięki czemu eliminują nieprzyjemne dolegliwości spowodowane siedzącym trybem życia, dźwiganiem ciężkich przedmiotów, brakiem ruchu i otyłością.

Wspierają duży biust

Jednym z głównych powodów, dla którego wiele kobiet cierpi z powodu bólu pleców, są duże i ciężkie piersi, które mogą nadmiernie obciążać kręgosłup. Gorsety podnoszą i uwydatniają biust, dając podporę większym piersiom.

Są wspaniałym dodatkiem do każdej garderoby

Przy tych wszystkich korzyściach zdrowotnych łatwo zapomnieć, że gorsety są również wspaniałym dodatkiem do każdego stroju. Niezależnie od tego, czy jest to gorset, który nosimy na koszuli, czy bieliźniany, dodaje on uroku, sprawiając, że każda kobieta może się poczuć atrakcyjnie.

Noszenie gorsetu nie polega na próbach osiągnięcia jakiegoś niemożliwego standardu piękna – chodzi o pewność siebie, kobiecość i przede wszystkim o dobre samopoczucie. Gorsety, które znajdziesz w sklepie Tiffanie.pl są trwałe oraz pięknie wykonane. Skutecznie wymodelują twoją sylwetkę, wysmuklą talię i uwydatnią biust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here