Fistaszki to orzeszki pochodzące z gorącej Brazylii. W Polsce cieszą się dużo popularnością ze względu na swój smak. Jednak pewnie nie wszyscy wiedzą, że te ziemne orzechy, zwane arachidowymi posiadają mnóstwo wartościowych substancji.
Orzeszki ziemne- właściwości odżywcze orzechów arachidowych:
1) przede wszystkim zawierają najwięcej białka ze wszystkich znanych orzechów – dobra wiadomość dla kulturystów,
2) biją także rekordy w posiadaniu witaminy B3 – niezwykle dobrze wpływającej na mózg,
3) w dodatku zawierają wartościowe tłuszcze, błonnik i składniki mineralne,
4) ponadto mają zdolność neutralizowania niebezpiecznych wolnych rodników,
5) po za tym fistaszki łagodzą stres, zmęczenie i osłabienie,
6) wspomagają pracę serca i pomagają utrzymać poziom cholesterolu i ciśnienia w normie,
7) zaleca się ich spożycie uczniom i studentom, zwłaszcza przed egzaminami – bowiem pomagają zachować koncentrację, a nawet polepszają pamięć,
8) coś także dla mężczyzn, szczególnie poszukujących skutecznych afrodyzjaków – fistaszki rozszerzają naczynia krwionośne, zwiększając potencję i przyczyniając się do zwiększenia sprawności seksualnej,
9) jeśli chcesz się odchudzać – wiedz, że przyspieszają metabolizm, a ich spożywanie zmniejsza apetyt (na przykład na słodycze).
Jak widzisz wartości odżywcze, pozytywnie wpływające na organizm są nieograniczone. Jednak, jak we wszystkim najważniejszy jest umiar. Nadwyżka witamin lub na przykład nadmierne odchudzanie mogą doprowadzić do wielkich problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest, żeby nie spożywać orzeszków w za dużych ilościach. Z pewnością nie mogą one stanowić podstawy diety, ani jedynego jej składnika. Jednak świetnie sprawdzą się w roli przekąski, jako uzupełnienie jadłospisu i dodatek do codziennych potraw. Fistaszki to jednocześnie coś smacznego i coś dobrego. Zamiast sięgać po puste kalorie, gdy masz ochotę coś przegryźć, sięgnij po prostu po fistaszki. Daj sobie szansę, by te małe orzeszki ziemne stały się ważnym źródłem wartościowych substancji odżywczych dla twojego organizmu.

http://www.sztukapielegnowania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here