Badania genetyczne po poronieniu

Badania genetyczne wykonywane na materiale poronnym są najczęściej wykonywanymi badaniami w przypadkach nieutrzymania ciąży przez kobietę, przed dwunastym tygodniem ciąży. Przyczyną poronień mogą być aberracje chromosomowe, jakie uniemożliwiają rozwój zarodka i stanowią przyczynę jego obumarcia w pierwszym trymestrze ciąży.

Powstałe wady genetyczne doprowadzające do poronienia może zdiagnozować specjalista, który otrzyma materiał do wykonania diagnostyki tj. badanie genetyczne po poronieniach. Powodów wczesnej utraty ciąży może być wiele. Poronienia związane z powstaniem wad genetycznych należą do najczęstszych, a dochodzi do nich ze względu na:

• aberracje chromosomowe,
• wady tj. zespół Edwardsa, Patau, Downa.

Przyczyną nieutrzymania ciąży i wczesnego poronienia, jeszcze w pierwszym trymestrze ciąży, do dwunastego tygodnia mogą być wady genetyczne. Badanie genetyczne po poronieniu to pierwszy krok. Dlatego też w przypadku pojawienia się komplikacji tego typu, warto jest wykonać badanie genetyczne po poronieniach, jakie pozwoli na uzyskanie informacji na temat przyczyny wczesnego obumarcia płodu i zastosowanie leczenia oraz pokierowania pacjentki przy kolejnej ciąży.

Dlaczego kobiety obwiniają siebie za poronienie?

Bardzo często w wyniku poronienia kobiety obwiniają się za jej nieutrzymanie. Zastanawiają się również nad tym, co robiły źle, że dziecko nie przetrwało do czasu naturalnych narodzin nie poddając się badaniom tj. badania genetyczne po poronieniu. Czy dbały o siebie wystarczająco dobrze, jak również czy to one są jedyną przyczyną sytuacji, w jakiej się znalazły. Niestety prawda jest taka, że nawet w osiemdziesięciu procentach powodem poronień są wady genetyczne, które nie pozwalają rozwijać się prawidłowo zarodkowi, jak również są przyczyną wczesnego jego obumarcia a jedynym rozwiązaniem będą badania genetyczne poronienia. Dlatego ważne jest wykonanie badań genetycznych poronnych. W takich przypadkach nic nie można zrobić, a jedynym rozwiązaniem są badania genetyczne poronienia. Pośród najczęściej wykonywanych badań genetycznych po poronieniach można odnaleźć badania kariotypu u obojga rodziców. Także badania genetyczne po poronieniu materiału poronnego, badania genetyczne w kierunku trombofilii wykonywane u pacjentki. Za pomocą badań genetycznych po poronieniach i diagnostyki lekarz prowadzący nie tylko uzyskuje odpowiedzi na nurtujące pacjentkę pytania, ale również uzyskuje odpowiedzi, które będzie brał pod uwagę przy prowadzeniu kolejnej ciąży pacjentki, u której doszło do poronienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here